A capella Mordent (Ukrajina)

Vokální skupinu A capella Mordent vytvořily čtyři kamarádky z města Kalush v Ivano-Frankivské oblasti na Ukrajině. Solomija, Nastia, Uliana a Jaryna se rozhodly společně zpívat, když jim bylo patnáct let a chodily spolu do jedné třídy na gymnáziu. Dnes studují na různých univerzitách v Polsku a na Ukrajině a setkávají se jednou měsíčně, aby rozšířily svůj repertoár a vytvořily vlastní aranžmá. Zpívají ve své rodné řeči a do repertoáru začlenily tradiční a lidové ukrajinské písně. Vokální skupina A capella Mordent se zúčastnila mnoha regionálních i mezinárodních soutěží, kde získala řadu ocenění, včetně hlavní ceny Mezinárodního pěveckého festivalu „Mladá Halyczyna“, který se každoročně koná na Ukrajině.

Comments are closed.

  • Záštita na MF Souznění 2017:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

    Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz