A capella Mordent (Ukrajina)

Vokální skupinu A capella Mordent vytvořily čtyři kamarádky z města Kalush v Ivano-Frankivské oblasti na Ukrajině. Solomija, Nastia, Uliana a Jaryna se rozhodly společně zpívat, když jim bylo patnáct let a chodily spolu do jedné třídy na gymnáziu. Dnes studují na různých univerzitách v Polsku a na Ukrajině a setkávají se jednou měsíčně, aby rozšířily svůj repertoár a vytvořily vlastní aranžmá. Zpívají ve své rodné řeči a do repertoáru začlenily tradiční a lidové ukrajinské písně. Vokální skupina A capella Mordent se zúčastnila mnoha regionálních i mezinárodních soutěží, kde získala řadu ocenění, včetně hlavní ceny Mezinárodního pěveckého festivalu „Mladá Halyczyna“, který se každoročně koná na Ukrajině.

  • Záštita na MF Souznění 2019:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Lukáš Curylo, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus, starosta města Frenštát pod Radhoštěm Ing. Miroslav Halatin, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel a starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Mgr. Michaela Šebelová.

    Pořadatelem je hudební agentura Zdeny a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz

    Spolupořadatelé: statutární město Frýdek-Místek, statutární město Ostrava, město Frenštát pod Radhoštěm, obec Kozlovice a obec Kunčice pod Ondřejníkem.