Čínský tradiční komorní orchestr SHANGHAI HINMORY

 

1, Shen Beiyi

Mladá muzikantka hrajicí na liuqin, loutnu a tří strunnou kytaru vyhrála v roce 2005 cenu Činského umění a kultury. V říjnu 2015 získala ocenění Zlatého Zvonu Číny.

 

2, Xu Rong Ye

Učitelka hry na pipu (strunný nástroj podobný loutně) na univerzitě v Šanghaji a prezidentka Šanghajské asociace hudebníků získala první cenu za hru na Pipu na mezinárodním festivalu umění v Ósace.

 

3, Pu Fan

Profesionální muzikantka hrajicí na erhu (dvoustrunné Čínské housle) je absolventkou Šanghajské Hudební Univerzity.

 

4, Zhang Jingwei

Profesionální muzikantka hrajicí na bambusovou flétnu je též absolventkou Šanghajské Hudební Univerzity. Zhang Jingwei je držitelkou zlaté medaile za hru na bambusovou flétnu na Festivalu Umění v Pekingu a třetí ceny za své vystoupení na Festivalu Umění v Hong Kongu.

 

5, Xu Chen

Profesionální muzikantka hrajicí na liuqin je taktéž absolventkou Šanghajské Hudební Univerzity. Xu Chen získala v roce 2017 a 2018 zlatou medaili za hru na Liuqin na Festivalu Umění v Hong Kongu a první cenu skupinové soutěže Jubilejní Sbírky Hudby v Šanghaji.

 

6, Shao Guangyi

Profesionální muzikantka hrajicí na pipu je rovněž absolventkou Šanghajské Hudební Univerzity. Shao Guangyi vlastní stříbrnou medaili za hru na pipu na Festivalu Kobe v Ósace v roce 2017 a zlatou medaili za své vystoupení na Folklorním Festivalu v Singapuru v roce 2018.

Comments are closed.

 • Nejnovější příspěvky

  Souznění 2018 – Den 4: Ostrava & Frenštát pod Radhoštěm

  26.12.2018
  Neděle 16. 12. 2018 – Frenštát pod Radhoštěm, Ostrava O tom, že festival Souznění je důležitou součástí kulturně-společenského života nejen v Moravskoslezském kraji, svědčí fakt, že se závěrečného dne zúčastnil také Lukáš Curylo, první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. Přítomní však byli rovněž místostarostové Frenštátu pod Radhoštěm Jiří Unruh a Pavel Mička. „Jsem nesmírně rád, že Moravskoslezský […]

  Souznění 2018 – Den 3: Kozlovice

  26.12.2018
  Sobota 15. 12. 2018 – Kozlovice Stále stejně, a přece jinak. I tak můžeme ve zkratce okomentovat třetí festivalový den Souznění, který sice vychází z osvědčeného modelu, přesto vždy nabídne něco navíc. Něco, co je natolik inspirující a lákavé, že přivábí do malebných Kozlovic v Beskydech nejen místní, ale i řadu obyvatel z okolních měst. Ti všichni totiž […]

  Souznění 2018 – Den 2: Kunčice pod Ondřejníkem

  26.12.2018
  Pátek 14. 12. 2018 – sál restaurace Huťařství v Kunčicích pod Onřejníkem Kola žánrové pestrosti, která je pro festival Souznění charakteristická, se naplno roztočila také v Kunčicích pod Ondřejníkem. Sál restaurace Huťařství patřil skupině Fleret se zpěvačkou Zuzanou Šulákovou a také cimbálové muzice Ondřejníček, jež se představila jako velmi sympatický předskokan. „Myslím si, že to byla […]

  Souznění 2018 – Den 1: Frýdek-Místek

  26.12.2018
  Čtvrtek 13. 12. 2018 – kostel sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku Už před samotným vystoupením Patricia Janečková v rozhovoru řekla, že úvodní koncert dvacátého ročníku mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění bude výjimečný. A měla pravdu. Ostatně když se na jednom místě a ve stejném čase setkají naprosto jedineční hudebníci, musí být […]

  PF 2018

  24.12.2017
 • Záštita na MF Souznění 2018:

  Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Lukáš Curylo, náměstek primátora statutárního města Ostrava Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D., primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus, starosta města Frenštát pod Radhoštěm Ing. Miroslav Halatin, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel a starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Mgr. Michaela Šebelová.

  Pořadatelem je hudební agentura Zdeny a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz

  Spolupořadatelé: statutární město Frýdek-Místek, statutární město Ostrava, město Frenštát pod Radhoštěm, obec Kozlovice a obec Kunčice pod Ondřejníkem.