Čínský tradiční komorní orchestr SHANGHAI HINMORY

 

1, Shen Beiyi

Mladá muzikantka hrajicí na liuqin, loutnu a tří strunnou kytaru vyhrála v roce 2005 cenu Činského umění a kultury. V říjnu 2015 získala ocenění Zlatého Zvonu Číny.

 

2, Xu Rong Ye

Učitelka hry na pipu (strunný nástroj podobný loutně) na univerzitě v Šanghaji a prezidentka Šanghajské asociace hudebníků získala první cenu za hru na Pipu na mezinárodním festivalu umění v Ósace.

 

3, Pu Fan

Profesionální muzikantka hrajicí na erhu (dvoustrunné Čínské housle) je absolventkou Šanghajské Hudební Univerzity.

 

4, Zhang Jingwei

Profesionální muzikantka hrajicí na bambusovou flétnu je též absolventkou Šanghajské Hudební Univerzity. Zhang Jingwei je držitelkou zlaté medaile za hru na bambusovou flétnu na Festivalu Umění v Pekingu a třetí ceny za své vystoupení na Festivalu Umění v Hong Kongu.

 

5, Xu Chen

Profesionální muzikantka hrajicí na liuqin je taktéž absolventkou Šanghajské Hudební Univerzity. Xu Chen získala v roce 2017 a 2018 zlatou medaili za hru na Liuqin na Festivalu Umění v Hong Kongu a první cenu skupinové soutěže Jubilejní Sbírky Hudby v Šanghaji.

 

6, Shao Guangyi

Profesionální muzikantka hrajicí na pipu je rovněž absolventkou Šanghajské Hudební Univerzity. Shao Guangyi vlastní stříbrnou medaili za hru na pipu na Festivalu Kobe v Ósace v roce 2017 a zlatou medaili za své vystoupení na Folklorním Festivalu v Singapuru v roce 2018.

Comments are closed.

  • Záštita na MF Souznění 2018:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Lukáš Curylo, náměstek primátora statutárního města Ostrava Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D., primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus, starosta města Frenštát pod Radhoštěm Ing. Miroslav Halatin, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel a starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Mgr. Michaela Šebelová.

    Pořadatelem je hudební agentura Zdeny a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz

    Spolupořadatelé: statutární město Frýdek-Místek, statutární město Ostrava, město Frenštát pod Radhoštěm, obec Kozlovice a obec Kunčice pod Ondřejníkem.