DAY TRIPPERS

Jaromír Kračmer ( autor projektu, kapelník ) – klávesové nástroje

Vystudoval Státní vojenskou konzervatoř v Roudnici nad Labem, obor flétna ve třídě prof. Zdeňka Jandy (maturita, r. 1979), vedlejší obor klavír ve třídě prof. Zory Křičkové – Barákové. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity.

Po ukončení studia v Roudnici působil u Hudby Pohraniční Stráže jako zástupce sólisty, odkud byl ale po dvou letech z politických a vojenských důvodů vyloučen. Po nezbytném šestiměsíčním intermezzu v dělnické profesi zahájil svou pedagogickou činnost v tehdejší Lidové škole umění, dnes Základní umělecké škole. Vyučuje příčnou a zobcovou flétnu, harmonizaci a elementární improvizaci na klavír a specializuje se na korepetování jazzové, populární a rockové hudby. Vedle pedagogické činnosti průběžně hraje v různých hudebních formacích, v současné době především ve skupině „Teamate“, kterou založil na Lidové konzervatoři a Muzické škole v Ostravě, kde řadu let pracuje jako korepetitor, a příležitostně s ní vystupuje při nejrůznějších významných příležitostech.

S někdejší sólistkou NDM  Annou Pszcolkovou natočil její profilové album, které také produkoval.

 

Mgr. Jiří Zabystrzan – klávesové nástroje

Je absolventem Hudební akademie v Katovicích – Polsko (jazzová instrumentalistika – klavír) a Filozofické fakulty Ostravské univerzity (český jazyk a hudební výchova). Působí jako klavírista a hráč na klávesové nástroje, příležitostně také jako hráč na akordeon, banjo, basovou kytaru apod., také jako aranžér.

Pravidelně spolupracuje s interprety, jako jsou např. Fernando Saunders (USA), Joyce Hurley (USA), Markéta Konvičková, Elis, Albert Černý, Tereza Mašková, Dana Vrchovská aj. Dále má „na kontě“ příležitostnou koncertní nebo studiovou spolupráci s umělci jako např. Radek Pastrňák a kapela Buty, Jaromír Nohavica, Ewa Farna, Jana Koubková, Jaromír Hnilička, Ondřej Ruml, Martin Chodúr, Daniel Hůlka, Laďa Kerndl, Peter Cmorik, Jan Bendig, Tereza Černochová, Marcela Březinová aj.

Z jeho pestré koncertní minulosti uveďme např. 5 sezón na severoněmeckém ostrově Föhr coby člen lázeňské kapely, evropské koncertní šňůry s Fernando Saundersem (Španělsko, Itálie, Německo, Rumunsko, Srbsko atd.), dále třeba angažmá hráče na klávesy a akordeon v německé kapele Die Emsperlen na mezinárodním pivním festivalu v Šanghaji nebo třeba post sólového banjisty v Janáčkově filharmonii na slovenském festivalu Pohoda.

V současné době pracuje jako ředitel Základní umělecké školy v Třinci.

 

Rudy Horvat – kytara
1977- Ostrava

Autorské CD – Facing West trio : Long the way to Back 2003, Last time at home 2007.

Peer – Made in china 2011

Rudy Horvat group – C4  2012

Spolupráce s Richard Bona, Ashley Slater, Boris Urbánek, Marie Rottrová, Vlasta Redl, Buty, ostravský rozhlasový orchestr, atd…

Nové projekty – symphonic dance music – Janáčkova filharmonie + DJ & live band.

Rudy Horvat & Fragments (fusion)

 

Vladimír Galusek – kytara

Hra na akustickou a elektrickou kytaru

  • Vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou ve Frenštátě pod Radhoštěm (maturita, r. 1983), Lidovou konzervatoř Ostrava, obor kytara ve třídě Luďka Šebesty (absolutorium, r. 1991), čtyři semestry v oboru sólový zpěv ve třídě Mgr. Miloslavy Soukupové (1997-1998)
  • Vyučuje klasickou a elektrickou kytaru a hru v souborech

Další aktivity

Působení v hudebních skupinách:
Od roku 1978 – Klamy reklamy, Marxova Tchyně.
V současnosti – Zpocený voko, Gamosvar.

Herec a muzikant v divadle pro děti „MIMO Ostrava“, nyní působí v divadélku „Modrý slon“.

 

 Petr Moczek – Baskytara

Stálice na ostravské hudební scéně. Na projekt s písněmi z alba Abbey Road má skvělou průpravu z kapely Neo Chess Sunny R’n’R Band hrající vedle rokenrolových hitů z 50. a 60. let také řadu skladeb od Beatles. Detailista, který se volbou nástroje, aparatury a stylu hraní snaží přinést věrný dobový sound. Dále působil v kapelách Kuličky štěstí, Milion Sedm, Evolution Dejavu, Peer, Gamosvar, ve studiu i na pódiích spolupracoval s Elis, Markétou Konvičkovou, Martinem Chodůrem a dalšími.

 

Jan Krompolc – bicí

Energický a univerzální bubeník, jehož služby už stačili využít především Boris Urbánek, Michal Žáček, Ostravský rozhlasový orchestr, nebo Jiří Stivín. Začínal v ostravské kapele Jazzyk, několik let působil v electro/rockové kapele Blissten. Čtyři roky byl členem úspěšné festivalové kapely Evolution Dejavu (objev festival Colours of Ostrava 2004). Od roku 2005 začal spolupracovat s Rudym Horvatem, když se stal členem jeho kapely Million Pounds. Od roku 2007 je členem Boris Band Combination Borise Urbánka.

 

Jakub Kupčík – perkuse

Rodák z Kravař v mládí hrál v dechovém orchestru mladých z Dolního Benešova, se skupinou Skrat, Satelit… Hráč a učitel hry na bicí nástroje a propagátor hry na bicí nástroje latinské Ameriky – Brazílie, Cuby a Afriky. Vystudoval Janáčkovou Konzervatoř v Ostravě 2000. Účinkuje v Ostravské jazzové formaci The Gizd Q a BBC Borise Urbánka. Hrál a nahrával s kapelou Buty, Jana Kirschner band, Kryštof, Benedikta, Peter Lipa band, Druhá Tráva a Robert Křesťan… Dále spolupracuje na tanečních projektech s choreog. Lenkou Dřímalovu, Igorem Vejsadou, Ivanem Hurychem, ať už na poli Janáčkově konzervatoři, nebo na prknech divadla Antonína Dvořáka, div. Jiřího Myrona, div. Petra Bezruče i div. Loutek…

  • Záštita na MF Souznění 2019:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Lukáš Curylo, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus, starosta města Frenštát pod Radhoštěm Ing. Miroslav Halatin, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel a starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Mgr. Michaela Šebelová.

    Pořadatelem je hudební agentura Zdeny a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz

    Spolupořadatelé: statutární město Frýdek-Místek, statutární město Ostrava, město Frenštát pod Radhoštěm, obec Kozlovice a obec Kunčice pod Ondřejníkem.