Dětská CM Ondřejníček

Dětská cimbálová muzička Ondřejníček působí od roku 2010 při Základní škole Karla Svolinského v Kunčicích pod Ondřejníkem. Vystupuje na různých folklorních i obecních akcích, v průběhu roku se věnuje také zvykosloví - na Smrtnou neděli vynáší v Kunčicích Mařenu a připomíná velikonoční zvyky, ve vánočním čase vystupuje s koledami a na začátku roku se účastní tříkrálové obchůzky. V letošním roce doprovázela také tanečníky z dětského folklorního souboru Malý Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm.

Nedílnou součástí Ondřejníčku jsou kromě muzikantů i šikovné zpěvačky, které se pravidelně „prozpívávají“ do regionálního kola soutěže Zpěváček Valašska.

Kunčice pod Ondřejníkem leží na pomezí Lašska a Valašska. I Ondřejníček hraje a zpívá písničky z obou těchto regionů, kdy se snaží čerpat zejména z velkého písňového odkazu kunčického rodáka a sběratele Antonína Pustky. Vedoucím muziky je Mgr. Kateřina Niklová.

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.