FCM Radegast

„Už pěknou řádku let spolu hrajeme a zpíváme a bez kontaktu s živým publikem si naše hraní nedovedeme představit.“

Psal se rok 1999, když se pár frenštátských hudebních nadšenců rozhodlo, že budou společně rozdávat radost z hudby každému, kdo o to bude stát. Jako název zvolili muzikanti jméno místního pohanského boha slunce, války, hojnosti a úrody a aby se to prý nepletlo, přidali do názvu ještě zkratku FCM, což znamená Frenštátská cimbálová muzika aneb Free Cimbal Music. Původní záměr věnovat se výhradně lidové a cimbálové muzice se postupem času změnil a mění se svým způsobem dodnes. Stále však jde o hudbu lidovou, i když dle mnoha názorů je FSM Radegast docela netradiční cimbálová muzika. V její hudbě se totiž odráží i hudba současnosti. Přes FCM prošlo několik skvělých muzikantů a kamarádů, kteří jsou v duchu muziky nadále přítomni. Nynější sestava je složena z tradičního cimbálu Radomíra Goldy Golase, houslí Bořka Vitáska, kontrabasu Lukáše Švajdy a klarinetu, který je střídán flétnou a občas i saxofonem v rukou Tomáše Frňka. Frenštátská cimbálová muzika Radegast osloví především svým nadšením ze hry, při jejíž poslechu často pookřeje srdce nejednoho posluchače.

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.