Festival Souznění začne v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku – Místku vzpomínkou na oběti ostravské tragédie

10
Prosinec
2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Festival Souznění začne v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku – Místku vzpomínkou na oběti ostravské tragédie

OSTRAVA, 10. 12. 2019 – První koncert mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění začne tento čtvrtek v souvislosti s událostmi v ostravské Fakultní nemocnici tichou vzpomínkou na oběti a rodiny postižené nebývalou tragédií.

„Jsme festivalem, který má být připomínkou lásky, klidu a lidského soucítění. Proto ve spolupráci s děkanem farnosti, doktorem Danielem Víchou uctíme památku zesnulých a vzpomeneme na všechny, kterým tato tragédie vstoupila do života,“ uvedl ředitel festivalu Zdeněk Tofel. Poté zazní koncertní program – adventní hudba na Moravě a ve Slezsku z doby klasicismu.

Program úvodního koncertu Souznění v kostele sv. Jana a Pavla začíná 12. prosince od 18 hodin. Mezinárodní festival se pak koná ve dnech 12. – 15. 12. 2019 v Kunčicích pod Ondřejníkem, Kozlovicích, Rožnově pod Radhoštěm (Valašské muzeum v přírodě), v Ostravě a ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 


Dramaturg a ředitel MF Souznění:

Zdeněk Tofel, tel. +420 604 245 814

Mediální zastoupení:

Eva Kijonková, tel. +420 721 857 097, e-mail: eva.kijonkova@ek-media.com

  • Záštita na MF Souznění 2019:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Lukáš Curylo, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus, starosta města Frenštát pod Radhoštěm Ing. Miroslav Halatin, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel a starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Mgr. Michaela Šebelová.

    Pořadatelem je hudební agentura Zdeny a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz

    Spolupořadatelé: statutární město Frýdek-Místek, statutární město Ostrava, město Frenštát pod Radhoštěm, obec Kozlovice a obec Kunčice pod Ondřejníkem.