Gajdošská muzika Beskyd

Gajdošská muzika Beskyd byla založena v roce 2011 a stala se pokračovatelkou gajdošské tradice v Oravské Polhore. Svou obec muzikanti reprezentovali na tradičním Folklorním festivalu ve Východné, na Hontianské parádě v Hrušově, účastnili se Jízdy králů ve Vlčnově i Mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích. Muzikanti jsou často zváni do Polska, Německa nebo Chorvatska. Gajdoš Adrián Matis je učněm Cechu slovenských dudáků, zvítězil v mezinárodní dudácké soutěži „O Zboroňovu nôtu“ v Oravské Polhore a umístil se ve zlatém pásmu na celostátní přehlídce dětského folklóru. Je také členem dudáckého seskupení Spojené Huky. Gajdošská muzika Beskyd hraje ve složení Adrián Matis gajdy, Katka Vargončíková zpěv, Sebastián Kapičák kontra, Klaudia Kapičáková malá basa a primáška Lucia Luscoňová.

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.