Hana Fialová

 Hana Fialová je česká muzikálová herečka, rodačka z Opavy. Účinkuje zejména v muzikálech, ale věnuje se také koncertní činnosti. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor operní zpěv u prof. Evy Gebauerové Phillips. Je sólistkou souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. V současnosti působí převážně zde, hostuje však např. v Bratislavě jako Grizabella v muzikálu “Mačky”. Na jevišti zazářila v titulní roli muzikálu Margueritte, za kterou obdržela nominaci na Cenu Thálie 2011. O tři roky později už Cenu Thálie v kategorii opereta-muzikál skutečně získala, a to za osudovou roli Edith Piaf v inscenaci Edith a Marlene, jenž uvádí Národní divadlo moravskoslezské dodnes. Nepřehlédnutelná je zde také v inscenacích Donaha! (Hole dupy) jako Jiřina Buchtelová, Máří Magdaléna v Jesus Christ Superstar nebo Erma v Děj se co děj.

Velkých úspěchů sklidila v roli Gity v muzikálu Pardon My English, jako Eliška v muzikálu Noc na Karlštejně, Bellinda v Divotvorném hrnci, Marfuša v pohádkovém muzikálu Mrazík, Elein v Camelotu, Juanilla v Katu a bláznovi, Sugar Cane v Někdo to rád horké, Irena Molloyová v Hello Dolly, Wanda v Rose Mari, Vypravěčka v Josefovi a jeho úžasném pestrobarevném plášti, Betty ve Fantomu Londýna, María Eva Duarte de Perón v Evitě, samozřejmě coby úchvatná Norma Desmond v Sunset Boulevardu a v mnoha dalších.

Natočila 2 alba – v roce 1997 s dívčí country skupinou Red Hats profilové CD American Country (s touto kapelou koncertovala u nás i v zahraničí). V roce 2016 CD pak vydala u společnosti Stylton CD s názvem HANA/EDITH, a to ve spolupráci s dirigentem Markem Prášilem a orchestrem operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského.

Co je možné o Haně prozradit navíc?

Že miluje svou rodinu. Ráda chodí do přírody a na čundry na koních, kde pochopitelně nechybí kytara, oheň, spaní pod širákem a nepochybně dobrá parta! To považuje za nejluxusnější dovolenou. Abba, Pepina a Stáza – to jsou jména fenek, které dělaly postupně (vždy po dobu 11 let) Haně věrnou společnost. Miluje kopretiny, dobré jídlo, kafe, vůni přírody po dešti, zelenou barvu a pivko, které si nejraději vypije s přáteli v útulné hospůdce.

 

  • Záštita na MF Souznění 2019:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Lukáš Curylo, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus, starosta města Frenštát pod Radhoštěm Ing. Miroslav Halatin, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel a starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Mgr. Michaela Šebelová.

    Pořadatelem je hudební agentura Zdeny a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz

    Spolupořadatelé: statutární město Frýdek-Místek, statutární město Ostrava, město Frenštát pod Radhoštěm, obec Kozlovice a obec Kunčice pod Ondřejníkem.