Hot Club Fren

Frenštátská kapela Hot Club Fren baví své posluchače gipsy swingovou muzikou, dle svého velkého vzoru - kytaristy Django Geinhardta a jeho kapely Hot Club France. Tento styl vznikl právě díky této kapele v předválečných letech ve Francii, konkrétně v Paříži. Hot Club Fren vznikl v roce 2009. Obsazení nástrojů i zvuk kapely v průběhu let rozrůstal až k současnému obsazení: dvě akustické kytary, kontrabas, housle, mandolína, klarinet a zpěv. Skladby jako Sweet Georgia Brown nebo Autumn leaves patří do galerie nejslavnějších melodií swingové éry. Převážná část repertoáru je z ruky Django Reinharda. Kapela se pravidelně účastní velkých akcí v regionu jako jsou Swingové Vánoce, Den města, akce B7 nebo třeba FRENMUSIC. Jejími členy jsou: kytaristé Matěj Habrnál a Michal Beseda,houslista Vladimír Vondráček, klarinetista Martin Svoboda, kontrabasista Milan Holub a zpěvačka Vendula Niklová. Zakladatelem a kapelníkem je mandolinista Zdeněk Vítek.

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.