HouslissimoZ původního smyčcového souboru ZUŠ mladších žáků, ve kterém bylo do 10 členů vznikl postupným zapojováním i těch nejmenších soubor, který dnes čítá 30 dětí ve věku od 6  do 15 let. Z toho 28 houslistů, 1 violoncellista a 1 klavíristka. V roce 2012 vznikl název Houslissimo, což znamená hodně houslí.
Co se týče repertoáru, hraje hudbu mnoha žánrů: písničky z pohádek, filmovou hudbu, hudbu z muzikálu,  jazz, ale také skladby velkých mistrů např: Vivaldi, Čajkovskij, Bach, Beethoven, Mozart, Paganini a mnoho dalších. Téměř všechny skladby pro soubor přepisuje přímo "na tělo" Veronika Střálková, která soubor řídí již desátým rokem.
V roce 2012 soubor získal v krajském kole soutěže ZUŠ 1. místo se zvláštním oceněním poroty. Houslissimo vystupuje na různých koncertech školy, na dni města, pořádá i vlastní koncerty a pravidelně se účastní festivalu nejmenších houslistů.

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.