Houslissimo

Z původního nevelkého smyčcového souboru mladších žáků ZUŠ ve Frenštátě pod Radhoštěm vznikl postupným zapojováním i těch nejmenších soubor, ve kterém dnes hraje třicet dětí ve věku od šesti do patnácti let.  Přesněji dvacet osm houslistů, jeden violoncellista a jedna klavíristka. V roce 2012 dostal soubor název Houslissimo.  Houslissimo má na repertoáru hudbu mnoha žánrů: písničky z pohádek, filmovou a muzikálovou hudbu, jazz, ale také skladby velkých mistrů, jako jsou Vivaldi, Čajkovskij, Bach, Beethoven, Mozart nebo Paganini.  Téměř všechny skladby aranžuje souboru přímo „na tělo“ Veronika Střálková, která Houslissimo řídí již jedenáctým rokem. V roce 2012 získal soubor v krajském kole soutěže ZUŠ 1. místo se zvláštním oceněním poroty. Houslissimo vystupuje na školních koncertech, na Dni města, pořádá i vlastní koncerty a pravidelně se účastní festivalu nejmenších houslistů.

  • Záštita na MF Souznění 2019:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Lukáš Curylo, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus, starosta města Frenštát pod Radhoštěm Ing. Miroslav Halatin, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel a starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Mgr. Michaela Šebelová.

    Pořadatelem je hudební agentura Zdeny a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz

    Spolupořadatelé: statutární město Frýdek-Místek, statutární město Ostrava, město Frenštát pod Radhoštěm, obec Kozlovice a obec Kunčice pod Ondřejníkem.