Houslissimo

Z původního nevelkého smyčcového souboru mladších žáků ZUŠ ve Frenštátě pod Radhoštěm vznikl postupným zapojováním i těch nejmenších soubor, ve kterém dnes hraje třicet dětí ve věku od šesti do patnácti let.  Přesněji dvacet osm houslistů, jeden violoncellista a jedna klavíristka. V roce 2012 dostal soubor název Houslissimo.  Houslissimo má na repertoáru hudbu mnoha žánrů: písničky z pohádek, filmovou a muzikálovou hudbu, jazz, ale také skladby velkých mistrů, jako jsou Vivaldi, Čajkovskij, Bach, Beethoven, Mozart nebo Paganini.  Téměř všechny skladby aranžuje souboru přímo „na tělo“ Veronika Střálková, která Houslissimo řídí již jedenáctým rokem. V roce 2012 získal soubor v krajském kole soutěže ZUŠ 1. místo se zvláštním oceněním poroty. Houslissimo vystupuje na školních koncertech, na Dni města, pořádá i vlastní koncerty a pravidelně se účastní festivalu nejmenších houslistů.

Comments are closed.

  • Záštita na MF Souznění 2017:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

    Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz