Komorní sbor Nyklband

 

Komorní sbor Nyklband je smíšený pěvecký sbor z Frenštátu pod Radhoštěm, který je složen zejména z bývalých a současných studentů frenštátského gymnázia. Sbor pravidelně zkouší pod vedením talentovaného sbormistra Borise Nykla v prostorách ZUŠ ve Frenštátě pod Radhoštěm, se kterou Nyklband úzce spolupracuje. Repertoár sboru je různorodý, najdeme v něm starou duchovní muziku, aranže lidových skladeb i hudbu populární. Převážnou část repertoáru tvoří autorské skladby nebo aranže lidových písní právě z dílny sbormistra. Komorní sbor Nyklband se snaží dělat vše originálně, hravě, a především zajímavě, čímž si za poměrně krátkou dobu působení získal své fanoušky a vybudoval si své místo nejen na frenštátské kulturní scéně. Mezi zásadní úspěchy sboru patří v loni vydané první vlastní album s názvem „Vánoční Nyklband“, nebo účast na 8. Mezinárodním festivalu sborové a orchestrální muziky v italském městě Montecatini-Terme, kde za své vystoupení sklidil velké ovace. Sbor se za dva roky postupně rozrostl z původních osmi do současných dvaceti členů, stejně tak rozšířil své pole působnosti z Frenštátu do celé republiky a Itálie, čímž zároveň sbírá tolik potřebné zkušenosti. Bude zajímavé sledovat, jakých úspěchů sbor dosáhne v nejbližší době.

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.