Lake Malawi

Lake Malawi je česká indie-popová kapela, kterou založil její frontman Albert Černý v září roku 2013. Lake Malawi se nikdy netajili svymi zahraničními ambicemi. Po vydání EP „We Are Making Love Again“ byl jejich první singl „Always June“ představen v živém vysílání rádia BBC London. V roce 2015 Lake Malawi vystoupili na britském The Great Escape Festival v Brightonu a singl „Chinese Trees“ bodoval v hitparádě Audition Poll na Amazing Radiu. Lake Malawi dostali příležitost předskakovat na pražských halových koncertech takovým jménům jako Thirty Seconds to Mars (r. 2014), Mika (r. 2016) a v roce 2017 The Kooks. Na podzim roku 2017 vydali Lake Malawi 14 písní na svém debutovém albu „Surrounded by Light“. V lednu 2019 uspěli v českém národním kole Eurovision Song Contest a v květnu 2019 reprezentovali svou zemi s vítězným songem Friend of a Friend ve finále Eurovision Song Contest v Tel Avivu. Nejnovější tvorbou Lake Malawi jsou singly „Stuck in the 80´s“, „Lucy“ či spolupráce na písničce Kláry Vytiskové „Gold“. 

  • Záštita na MF Souznění 2019:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Lukáš Curylo, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus, starosta města Frenštát pod Radhoštěm Ing. Miroslav Halatin, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel a starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Mgr. Michaela Šebelová.

    Pořadatelem je hudební agentura Zdeny a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz

    Spolupořadatelé: statutární město Frýdek-Místek, statutární město Ostrava, město Frenštát pod Radhoštěm, obec Kozlovice a obec Kunčice pod Ondřejníkem.