Pohronci

Folklórní skupina Pohronci byla založena jako sdružení autentického folklóru v roce 2018. Základní impulz a hnací motor vzniku představovala silná vnitřní potřeba folklóristů, kteří v regioně Pohronia dlouhé roky působili jako sólisté, instrumentalisté a zpěváci. Jejich tváře jsou známy širokému okolí. Členové souboru jsou Michal Fiľo, Matúš Fiľo, Marián Čupka, Pavol Majerík, Vladimír Homola, Veronika Bodnáriková, Daniel Mudrák a Ján Kulfas. Mistrovsky ovládají hru na fujary, píšťaly, gajdy, heligónky, drumbľu a ústní harmoniku. Své umění prezentují Pohronci s úspěchem na Slovensku i v zahraničí, pravidelně se účastní různých folklórních festivalů.

Comments are closed.

  • Záštita na MF Souznění 2018:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Lukáš Curylo, náměstek primátora statutárního města Ostrava Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D., primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus, starosta města Frenštát pod Radhoštěm Ing. Miroslav Halatin, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel a starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Mgr. Michaela Šebelová.

    Pořadatelem je hudební agentura Zdeny a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz

    Spolupořadatelé: statutární město Frýdek-Místek, statutární město Ostrava, město Frenštát pod Radhoštěm, obec Kozlovice a obec Kunčice pod Ondřejníkem.