Radhošť z Trojanovic

Valašský soubor písní a tanců Radhošť z Trojanovic, z.s. působí v obci od roku 1950. Dnes má soubor 25 členů – tanečníků a muzikantů vlastní cimbálové muziky.Členy souboru jsou občané Trojanovic, Frenštátu p.R. a také z Rožnova p.R. a Ostravy.

Pro svůj program využívá především písní a tanců severní oblasti Valašska.

Z písní a tanců sestavuje programová pásma, ve kterých se odráží život - práce i zábava na dědině v průběhu roku i vztah obyvatel dědiny k rodnému kraji,

Soubor je členem Valašského folklor. spolku Vystupuje při kulturních akcích v obci a v okolí, ale i v jiných oblastech republiky a krásu našeho lidového umění presentoval i v mnoha zemích Evropy.

V roce 2006 navštívil soubor Texas v USA u příležitosti 150 výročí odchodu prvních obyvatel našeho kraje za prací do USA a uspořádal tam řadu vystoupení. Část souboru navštívila Texas znovu v r.2009 a 2013.

Soubor každoročně pořádá valašský bál a předvánoční Besedu u cimbálu se zpíváním koled.

Soubor je spolupořadatelem festivalu „Setkání cimbálových muzik Valašského království“ a účastní se Frenštátských folklorních slavností.

Vedoucím souboru je ing. Petr Michna, choreografkou Marie Hrnčířová, primáškou cimbálové muziky je Mgr. Lenka Pustějovská

www.soubor-radhost.cz

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.