Soubor Przychoda - Polsko

Soubor lidových tanců Przygoda přijel z polského města Rybnik, kde jej roku 1972 založila Renata Hupka. V současnosti vede Przygodu její dcera Anite Geratowska. Práce v souboru se účastní více než 650 děti od tří do devatenácti let. Jejich repertoár zahrnuje tance národní, jako jsou například mazur, kujavjak, oberek nebo krakowiak, ale také místní tance z Živce, Řešova, Oravy, Łowicze nebo Sącze.

Soubor Przygoda získal řadu ocenění, z nichž to nejcennější, Zlatý certifikát, přivezl z mezinárodních folklorních festivalů v severní Africe a v Kanadě. Przygoda je také laureátem mnoha lidových festivalů v Polsku i v zahraničí, například v Srbsku, Itálii, Francii nebo v Peru. Na svých zahraničních cestách plní Przygoda roli vyslance své vlasti a vystupuje na slavnostech státních i církevních. Kromě tanečních skupin pracuje v souboru rovněž několik skupin pěveckých. Také ty mají na svém kontě nespočet vítězství na nejrůznějších festivalech a hudebních přehlídkách.

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.