Soubor Valachobniki - Bělorusko

 

Soubor lidových písní "Valachobniki" Běloruské státní univerzity kultury a umění se skládá ze studentů, kteří studují dědictví tradiční písně z Běloruska. Hlavním rysem tohoto souboru je syntéza zpěvu a tance. Koncertní programy souboru jsou bohaté a pestré, složené z děl různých žánrů a stylů. Folklórní dědictví Běloruska v repertoáru souboru je prezentováno jak v autentické podobě, tak i stylizované.

Soubor "Valachobnіkі" byl založen v roce 1979 zasloužilým pracovníkem kultury Běloruské republiky, profesorem Stanislavem Josifovičem Drobyšem.

Během své existence soubor získal popularitu jak v Bělorusku, tak i v zahraničí. Stal se vítězem různých festivalů a soutěží v Estonsku, Rusku, Polsku, Německu, Francii, USA, Bulharsku, Španělsku, Maďarsku, Belgii, Nizozemsku, kde s velkým úspěchem reprezentoval národní kulturu a tradice Běloruska.

V posledních letech se soubor stal vítězem 10. mezinárodního festivalu lidových tradic v Itálii (2003), vítězem celostátní soutěže pro mladé talenty (2010), vítězem rusko-běloruské studentské soutěže lidové písně (2012), vítězem speciálního fondu prezidenta Běloruské republiky pro podporu talentované mládeže (2010, 2012).

Zúčastnil se festivalů tradičních kultur v Nizozemsku (2004 a 2011), Mezinárodního festivalu v Belgii (2005) a Mezinárodního festivalu v Německu (2007).

Umělecký ředitel: Ludmila Rožková

Sbormistr: Inga Koncevič

Choreograf: Valerij Polev

Koncertní mistr: Sergej Šalyganov

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.