SOUZNĚNÍ 2019 ve spolupráci s Charitou Frenštát pod Radhoštěm pořádá finanční sbírku pro Jiříka Šrubaře

10
Prosinec
2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem SOUZNĚNÍ 2019 ve spolupráci s Charitou Frenštát pod Radhoštěm pořádá finanční sbírku pro Jiříka Šrubaře

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel SOUZNĚNÍ 2019 ve spolupráci s Charitou Frenštát pod Radhoštěm pořádá finanční sbírku pro Jiříka Šrubaře

 

Dobrý den, jmenuji se Ivana a jsem máma dvacetiletého Jiříka – kluka, který nemá a neměl na růžích ustláno, ale je nesmírně statečný a houževnatý. Dokáže překvapit a potěšit tak, jak to umí jen on. Od narození se potýká s vážným kombinovaným neurologickým a genetickým postižením. Do určitého věku se s pomocí lékařů a okolí Jiříkův stav udržoval v mezích, které mu dovolovaly vést život, jaký má možnost vést každý z nás. S příchodem dospělosti se však situace začala měnit a jeho stav se začal více komplikovat. Jirka byl od narození plně závislý na pomoci druhého člověka, nyní je nejen závislý, ale i jeho život je značně omezený, a to právě díky komplikacím.

Jirka je mladý statný muž s duši dítěte, je upoután na lůžko, a i přes veškerou péči mu stále hrozí infekce.

Společně s pracovníky místní Charity rodina Jiříkovi pomáhá zvládnout každý den co nejlépe. Poskytujeme mu péči, která dokáže alespoň částečně ulevit, denodenně se snažíme, aby našel důvod ke smíchu, k radosti, aby zažil něco krásného.

S tím, co mu život nadělil nic neudělám, ale s tím, jak mu pomoci a z jakého úhlu se na život budeme dívat, s tím se dá dělat hodně.

Budeme Vám s Jiříkem vděčni za jakoukoliv peněžitou částku, kterou použijeme k pořízení elektrického vozíku.

 

S díky Ivana a Jiřík Šrubařovi

  • Záštita na MF Souznění 2019:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Lukáš Curylo, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Mgr. Patrik Hujdus, starosta města Frenštát pod Radhoštěm Ing. Miroslav Halatin, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel a starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem Mgr. Michaela Šebelová.

    Pořadatelem je hudební agentura Zdeny a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz

    Spolupořadatelé: statutární město Frýdek-Místek, statutární město Ostrava, město Frenštát pod Radhoštěm, obec Kozlovice a obec Kunčice pod Ondřejníkem.