SPS Garrendo

SPS Garrendo

Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm

Sbormistři Mgr. Ivana Klvaňová, Jakub Gabriel Rajnoch

Pěvecký sbor Garrendo působí ve Frenštátě pod Radhoštěm již od roku 1993. Pod patronací Gymnázia a Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky pravidelně vystupuje na kulturních akcích města i regionu a účastní se soutěží a festivalů v České republice. V loňském školním roce sboristé Garrenda koncertovali spolu s dalšími čtyřmi sbory v Betlémské kapli v Praze, kde si společně zazpívali kantátu Carmina Burana od německého skladatele Carla Orffa. Sbor má na kontě řadu umístění ve zlatém a stříbrném pásmu z celostátních přehlídek a soutěží. V repertoáru zaznívají nejen skladby polyfonní a lidové, ale sbor zpívá i úpravy populárních skladeb, zvláště pak popové nebo folkové hudby. Oblíbené jsou též spirituály. Od založení pěveckého sboru Garrendo na frenštátském gymnáziu je jeho uměleckou vedoucí a dirigentkou Mgr. Ivana Klvaňová. Sbor nyní zpívá také pod taktovkou Jakuba Gabriela Rajnocha.

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.