Valašský soubor Sedmikvítek

Tento soubor pracuje již sedmatřicet let. Za dobu jeho existence se v něm vystřídalo na 700 dětí a mladých lidí. Členové souboru jsou rozděleni do několika skupin tanečních nebo hudebních. V současné době pracují v souboru dvě taneční skupiny dětí a jedna skupina dospělých, dětská cimbálová muzika a cimbálová muzika dospělých.

Soubor zpracovává folklorní materiál z Valašska, převážně z jeho severní části. Vystupuje většinou s dějovými pásmy, které představují život ve valašské dědině v dobách dávno minulých. A pro sestavování programových čísel čerpá vedoucí souboru ze sběru učitelky p. Vlasty Generové, z krajové literatury a z vlastních poznatků. V hornaté krajině Valašska, nebyl dříve život lehký, ale přesto prostí lidé v kraji žijící, dovedli vytvořit tolik krásných písní a tanců, které nám dosud, díky předchozím generacím zanechali.

Činnost souboru je z velké části zaměřena i na pořádání zvykoslovných akcí pro širší veřejnost. Pořádá např. Končiny, Vynášení Mařeny, udržuje Svatojánské zvykoslovné tradice, stavění a kácení máje, vánoční koledy, valašské bály a besedy u cimbálu.

Valašský soubor Sedmikvítek pracuje ve Frenštátě p.R. a vedoucí je jeho zakladatelka Mgr. Jana Šamánková, která vytváří všechny slupiny souboru choreografie. Vedoucím cimbálových muzik je Inf. Vojtěch Stříž.

Valašský soubor Sedmikvítek je členem Valašského folklorního sdružení a udržuje přátelství se soubory v Polsku, na Slovensku a ve Slovinsku. Prostřednictvím Valašského souboru Sedmikvítek mohli poznat valašskou regionální kulturu diváci v mnoha evropských zemích. Např. v Řecku, Belgii, Holandsku, Itálii, Rakousku, Maďarsku, Švýcarsku, Litvě atd.

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.