Komorní sbor Nyklband, z.s.

je smíšený pěvecký sbor z Frenštátu pod Radhoštěm, který je složen převážně ze středoškolských a vysokoškolských studentů. Sbor pravidelně zkouší pod vedením sbormistra Borise Nykla. Repertoár sboru je různorodý, najdeme v něm starou duchovní muziku, aranže lidových skladeb i hudbu populární. Převážnou část repertoáru tvoří autorské skladby nebo aranže lidových a populárních písní právě zdílny sbormistra. Nyklband se snaží dělat vše originálně, hravě.
Sbor byl založen v říjnu roku 2014 a od té doby pravidelně koncertuje nejen v České republice, nýbrž i v zahraničí v rámci soutěží či festivalů. Sbor se zapojil i do několika rozsáhlejších projektů a realizoval tak např. Mozartovo Requiem v kostele sv. Mikuláše na Malé Straně či Dvořákovo Stabat Mater v Betlémské kapli.
Mezi zásadní úspěchy sboru patří tři vlastní vydaná alba. Sbor taktéž získal stříbrná pásma z mezinárodních soutěží v Olomouci, italských Benátkách, nebo ve slovenské Žilině, kde v roce 2021 taktéž postoupil do finálového kola Grand Prix. V roce 2022 sbor získal zlaté pásmo na mezinárodní sborové soutěži Musica Orbis Gloria Praha 2022 a v roce 2023 umístění ve zlatém pásmu zopakoval na soutěži Svátky písní Olomouc 2023.

aktuality

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za týden začíná festival Souznění. Letos s programem od Ledeckého přes Dřízgovou po světovou premiéru skladby v neobarokním stylu OSTRAVA 29. 11. 2023 –  Jubilejní už

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »

Anonce 2023

SOUZNĚNÍ 2023 25. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 6. – 10. 12. 2023 – Ostrava, Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice, Frenštát

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »