Cimbálová muzika Konopjan

Cimbálová muzika Konopjan vznikla v roce 2012 po té co skončila činnost cimbálové muziky Kovalíček, kdy se část původních členů rozhodla pokračovat v lidové tradiční hudbě. Kovalíček hrál po dobu 12 let. Působil původně v Ostravě – Mariánských horách, později pak v centru Ostravy. V roce 2011 ale definitivně skončil. Po pár měsících nejistoty se přidal ke zbylým muzikantům další člen Ondřej Tabach jako primáš a tak vznikla první sestava která nesla název Cimbálová muzika Ondřeje Tabacha. Později se ke kapele přidala zpěvačka Alice Svobodová a o pár měsíců houslista Honza Šošola. Začalo se přemyšlet nad novým názvem. Rozhodování to bylo těžké a zdlouhavé, až jsme nakonec zvolili název KONOPJAN. Toto jméno se ale nelíbilo mnoha našim známým a tak jsme byli nuceni zvolit podobný název – Konopja. Po čase jsme se ale rozhodli vrátit k původnímu názvu Konopjan protože se nám přece jenom zamlouval více a protože bylo toto jméno už vesměs zažité. Jako folklórní cimbálová muzika se nezaměřujeme na žádný konkrétní region, ale hrajeme z každého kraje něco, i když náš repertoár tvoří převážné písničky z Valašského regionu, ale také Slovenska, Jižní moravy a Maďarska. Hrajeme k většině společenských příležitostí, k tanci a poslechu na přání, ale také koncertně.

 

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.