účinkující na festivalu

o našich
účinkujících

V oblasti hudby se pohybujeme již  mnoho let, díky tomu se u nás objevují známá jména, jako: Albert Černý, Klára Vytisková, Václav Hudeček nebo David Koller.

Každoročně se snažíme, aby se na festivalu objevily jak staré, tak i nové tváře a každý ročník tak činíme výjimečným!

Albert Černý

ZPĚVÁK

Zpěvák Albert Černý se narodil v únoru roku 1989 v Třinci. Je autorem veškeré hudby a textů kapely Lake Malawi i předchozí formace Charlie Straight, která pozastavila svou činnost v roce 2013.  

Za svou tvorbu obdržel čtyři ceny Anděl, dvakrát byl oceněn v hudební anketě Slavík a získal i cenu MTV.

Benda Quartet

smyčcové kvarteto

Od svého vzniku v roce 2012 zařadil mezi špičkové komorní soubory na české hudební scéně, bývá také hostem na zahraničních pódiích. Svůj debut kvarteto uskutečnilo v roce 2014 v rámci 60. sezony Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Benda Quartet je držitelem Moravskoslezské kulturní Ceny Jantar za rok 2019.

Balešáci

cimbálová muzika

Cimbálová muzika Bálešáci vznikla v roce 2002 jako doprovodná muzika dětského folklórního souboru Dolinečka, a tehdy také vystupovala pod názvem Cimbálová muzika Dolinečka. V roce 2008 si muzika zvolila vlastní název – CM Bálešáci.

Muzika totiž pochází ze Starého Města a v dřívějších dobách se obyvatelům Starého Města přezdívalo „Bálešáci“.

David Koller

zpěvák

Rockový zpěvák, skladatel a bubeník patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Autor mnoha hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie.

Hostoval a hostuje v řadě známých kapel. Společně s výtvarníkem Davidem Černým a filmařkou Alicí Nellis stál v roce 2007 za vybudováním pražského kulturního centra MeetFactory.

Jana Hrochová

mezzosopranistka

Absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě Jarmily Krásové. V roce 1998 získala druhou cenu na Soutěžní přehlídce konzervatoří České republiky. Od roku 2001 se formou soukromého studia vzdělává u Natálie Romanové. V letech 1997 – 2000 zpívala v Opeře Mozart v Praze.

Věnovala se interpretaci staré hudby s Ars Cameralis a folklóru s Muzikou Jara.

Kapela Lipka

gorolská kapela

Jsme gorolská kapela pocházející ze Slezských beskyd, která v tradičních ale i originálních moderních úpravách interpretuje písně celé Karpatské oblasti. Máme také vlastní tvorbu (která více či méně zrcadlí chrakter našeho regionu, ze kterého pocházíme)

Náš repertoár obsahuje jak skočné polky, tak tklivé valčíky Těšínského Slezska, procítěné písně Lemků, temperamentní slovenské a maďarské čardáše a tradiční vánoční písně.

Klára Vytisková

zpěvačka

Klára Vytisková je nepochybně jednou z nejvýraznějších a nejrespektovanějších zpěvaček na české hudební scéně, zpěvačka a skladatelka zaujme nezaměnitelným stylem, hlasovým projevem i podmanivým charismatem.

Ať už jde o hudbu, kde je její doménou inteligentní pop, módu či lifestyle, Klára je prostě osobnost. Dokazuje to jak na svých koncertech či performance tak i jako moderátorka.

Lumír Kavík

Vedoucí kontrabasů

Lumír Kavík, rodák z  Frýdku-Místku, umělecky působí v Janáčkově filharmonii Ostrava od roku 1986, kde 20 let zastával místo vedoucího kontrabasové skupiny. Je rovněž dlouholetým členem komorního souboru Camerata Janáček.

V roce 1984 absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kde studoval ve třídě Miroslava Švábenského.

Martin Hroch

klavírista, cembalista

Martin Hroch vystudoval Konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži v klavírní třídě Vandy Jandové a cembalové třídě Ivony Křivánkové. Ve studiích pokračoval na Hudební fakultě brněnské JAMU, kde absolvoval v oborech klavír ve třídě Aleny Vlasákové a Jana Jiraského a cembalo u Barbary Maria Willi.

Jako sólista i jako komorní hráč vystupuje s řadou orchestrů a komorních souborů. Zabývá se sólovou i komorní koncertní činností. Nahrává pro rozhlas i televizi. Je členem londýnské The British Hapsichord Society.

Valašský vojvoda

soubor lidových písní a tanců

Valašský vojvoda z Kozlovic byl založen v květnu roku 1970 s cílem navázat na tradice tanečních skupin a hudeckých i cimbálových muzik, které působily ve vesnicích okolo hory Ondřejník na severním předhůří Beskyd. Soubor dnes zpracovává zvyky, tance a písně vycházející z regionu severního Valašska, lašsko-valašského i moravsko-slovenského pomezí.

Valašský vojvoda vystupuje na významných kulturních akcích, folklorních festivalech a koncertech v České republice a za své koncertní pořady a vystoupení získal řadu ocenění.

Václav Hudeček

Houslista

Václav Hudeček zahájil svoji příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Již ve věku patnácti let dne 12. listopadu 1967 vystoupil na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra.

Hudečkovo sympatické vystupování, a zejména styl jeho hry spojující technickou suverenitu s vervně tvořeným a emocionálně bohatým tónem a s radostí, kterou dovede nezaměnitelným způsobem přenášet do publika, okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku.

Vesna

Skupina

Vesna je dívčí kapela zpěvačky a textařky Patricie Fuxové, kterou si vybrala jako předskokana i skandinávská zpěvačka Aurora.  V listopadu 2018 Vesna vydala debutovou desku Pátá bohyně, za kterou získala nominaci Ceny Anděl na Objev roku. Na albu vyšel mj. i společný duet Patricie a Vojtěcha Dyka.

Na podzim 2019 Vesna odjela své první klubové turné #MyaVy po Čechách a Slovensku a měla vystoupit na největších českých festivalech.

aktuality

Anonce – Souznění 2021

SOUZNĚNÍ 2021 23. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 8.- 12. 12. 2021 – Ostrava, Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice, Hukvaldy (Beskydy)

pokračovat ve čtení »