Gustáv Beláček

Gustáv Beláček vystudoval zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě u Evy Blahové. Vzdělání si rozšířil na Mezinárodní Bachově akademii ve Stuttgartu. Je absolutním vítězem Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech (1993) držitelem cen z Mezinárodní operní soutěže Rocca delle Macie v Itálii nebo soutěže Hanse Gabora Belvedere ve Vídni.

Zpívá na mnoha evropských operních scénách, vystupoval také s Canadian Opera Company v Torontu, v Argentině a v Izraeli. Další výčet jeho účinkování zahrnuje operní domy ve Štýrském Hradci, Klagenfurtu, v Karlsruhe, v Düsseldorfu, v Norimberku, v Drážďanech, Veroně, Palermu, ve Florencii, v Královské opeře v Kodani nebo v opeře Muscat v Ománu. Zpíval v Paříži s orchestrem Radio France, v Staatsoper Munchen, v Deutsche Oper Berlin a BBC Proms. 

 

Gustáv Beláček získal vynikající pověst také díky koncertní činnosti. Spolupracoval či spolupracuje s dirigenty zvučných jmen – Sir Charles Mackerras, Zdeněk Mácal, Jiří Bělohlávek, Tomáš Netopil, Tomáš Hanus, Jakub Hruša, Serge Baudó, Dennis Russel Davies, Jurij Temirkanov, András Ligeti, Charles Dutoit, Alberto Zedda, Marin Alsop, Carlo Rizzi, Daniel Oren, Marris Jansons, Esa Pekka Salonen, Kurt Masur, Seiji Ozawa a další. Vystupuje na prestižních koncertních pódiích – Royal Albert Hall v Londýně, Concertgebouw Amsterdam, Groβes Festspielhaus v Salzburku i na prestižních festivalech Rheingau Musik Festival, Pražské jaro či Luzern Festival. 

 

Spolupracuje s televizí i hudebními vydavatelstvími Opus, Supraphon, Slovart, Delos, Radioservis, BBC, Naxos, Harmonia Mundi, Brilliant Classics, BRklassik a Arthaus. Podílel se na nahrávce Dvořákova Requiem se Symfonickým orchestrem New Jersey pod taktovkou Zdeňka Mácala. V roce 2008 převzal v Miláně cenu Gabardi za interpretaci rolí Mozarta a Rossiniho. Nahrávka zmíněného Dvořákova Requiem (pro firmu Delos Label) byla v roce 2001 oceněna americkou Grammy.

aktuality

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za týden začíná festival Souznění. Letos s programem od Ledeckého přes Dřízgovou po světovou premiéru skladby v neobarokním stylu OSTRAVA 29. 11. 2023 –  Jubilejní už

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »

Anonce 2023

SOUZNĚNÍ 2023 25. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 6. – 10. 12. 2023 – Ostrava, Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice, Frenštát

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »