Dechová hudba Kozlovice

První písemné zmínky o dechové hudbě, tehdy nazývané „plechové“, jsou v obci Kozlovice z roku 1900. Mezi světovými válkami nastal rozmach dechové hudby a tehdy působilo v obci najednou až 5 kapel. Kapelník a multiinstrumentalista Silvestr Hrnčárek založil v roce 1929 kapelu, která po generačních obměnách hraje do dnešních dnů, ovšem již pod názvem Dechová hudba Kozlovice. Část hudebníků byla vychována Silvestrem Hrnčárkem v dětském dechovém orchestru Táboráček, který koncertoval a soutěžil v Čechách, na Moravě, Slovensku a Polsku. V létech 1973 - 1980 patřil ve své kategorii k předním moravským kapelám. Dechová hudba je součástí kulturní historie obce, kterou se snažíme udržet a předat další generaci. Repertoár je postaven na osvědčených skladbách starších i současných autorů. Má však i několik skladeb, které jí byly skladateli a textařem Josefem Vašíčkem „ušity na míru“. Vystupuje při kulturních, společenských a církevních událostech v obci a okolí a pořádá samostatné koncerty.

 

Záštita a pozvání na MF Souznění 2016:

Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS.starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a místostarostka Mgr. Michaela Šebelová, starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice a SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz 

Copyright © 2016 Festival Souznění

Bookmaker with best odds http://bbetting.co.uk review site.