Daniel Skála

Daniel Skála studoval hru na cimbál na Lisztově akademii v Budapešti, hudební kompozici na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a sbormistrovství na Ostravské univerzitě. Na téže škole pak dokončil doktorská studia v oboru hudební teorie a pedagogika.

Jako cimbalista získal mnoho ocenění na interpretačních soutěžích u nás i v zahraničí, má za sebou rovněž řadu vystoupení na různých evropských i světových pódiích. Za všechny jmenujme např. festival La Bienale v Benátkách, operní festival v Bregenzu, nebo koncert v newyorské Carnegie Hall. Pravidelně spolupracuje s předními světovými umělci i orchestry. Mezi jeho největší skladatelské počiny patří Koncert pro cimbál a komorní orchestrMiniatury pro cimbál a klarinet nebo duet Cimbálové rozepře. V roce 2015 uvedl celovečerní duchovní kantátu Všechen ten čas, v roce 2017 měla premiéru jeho vokální série Láskyplné madrigaly, o rok později pak například orchestrální skladba Vrstvení. V posledních letech vznikly také celovečerní projekty SněníRozhovory nebo Červený nos.

Na MF Souznění uvede zcela novu skladbu „Rorate coeli desuper“, jejíž název vychází z textu adventního zpěvu, který je inspirován knihou proroka Izaiáše.

aktuality

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za týden začíná festival Souznění. Letos s programem od Ledeckého přes Dřízgovou po světovou premiéru skladby v neobarokním stylu OSTRAVA 29. 11. 2023 –  Jubilejní už

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »

Anonce 2023

SOUZNĚNÍ 2023 25. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 6. – 10. 12. 2023 – Ostrava, Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice, Frenštát

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »