Eva Dřízgová

Eva Dřízgová-Jirušová patří k nejuznávanějším pěvkyním operního i koncertního repertoáru, spolupracuje s našimi nejlepšími orchestry, a to včetně České filharmonie, Symfonického orchestru Hl. m. Prahy FOK, Brněnské filharmonie nebo Janáčkovy filharmonie v Ostravě.

Její hlasové a technické dispozice jí umožňují interpretovat velmi široký repertoár jak v operní, tak kantátové, oratorní a písňové tvorbě, nevyjímaje symfonická díla Richarda Strausse a Gustava Mahlera. Je zároveň vyhledávanou interpretkou současné hudby. Zpívala téměř ve všech zemích Evropy, ale například i v Japonsku. Je dlouholetou sólistkou opery Národního divadla moravskoslezského, kde opakovaně ztvárňuje oceňované titulní role.

Hostovala s mnoha zahraničními orchestry (například s Mnichovskou filharmonií, Filharmonickým orchestrem v Kolíně nad Rýnem, Göteborgs Symfoniker, Odense Symfoniorkester, Slovenskou filharmonií a dalšími).

Je nositelkou dvou prestižních Cen Thálie za nejlepší ženský výkon v oboru opera.

(Foto: Národní divadlo Moravskoslezské a Marie Potůčková)

aktuality

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za týden začíná festival Souznění. Letos s programem od Ledeckého přes Dřízgovou po světovou premiéru skladby v neobarokním stylu OSTRAVA 29. 11. 2023 –  Jubilejní už

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »

Anonce 2023

SOUZNĚNÍ 2023 25. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 6. – 10. 12. 2023 – Ostrava, Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice, Frenštát

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »