Martin Hroch

Martin Hroch vystudoval Konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži v klavírní třídě Vandy Jandové a cembalové třídě Ivony Křivánkové. Ve studiích pokračoval na Hudební fakultě brněnské JAMU, kde absolvoval v oborech klavír ve třídě Aleny Vlasákové a Jana Jiraského a cembalo u Barbary Maria Willi.

Absolvoval řadu mistrovských interpretačních kurzů a seminářů pod vedením významných umělců a pedagogů: A. Vlasákové, J. Jiraského, S. Speidel, B. Glemsera, A. Delage, J. B. Christensena, M. Spanyiho, E. M. Pollerus, M. Burgue. Zabývá se dobovou a tzv. historicky poučenou interpretací barokní hudby.

V letech 2007, 2009, 2011 získal opakovaně stipendium Společnosti J. Brahmse v Baden-Badenu a byl tak pozván k prestižnímu studiu hudby v Brahmshausu. Zde se rovněž podílel na natáčení dokumentu o J. Brahmsovi pro japonskou televizi. Pro francouzský film ztvárnil roli cembalisty ve snímku „Muž, který se směje“ a zahrál si tak po boku hereckých velikánů, jako je Gérard Depardieu nebo E. Seigner. Stal se laureátem mezinárodní soutěže „International Forum – Musical Performance and Pedagogics“.

Jako sólista i jako komorní hráč vystupuje s řadou orchestrů a komorních souborů. Zabývá se sólovou i komorní koncertní činností. Nahrává pro rozhlas i televizi. Je členem londýnské The British Hapsichord Society.

Mimo četné umělecké aktivity působí i jako pedagog a je vyhledávaným komorním hráčem a korepetitorem řady umělců. Je členem badatelského týmu mezinárodního projektu EUR-TEXT a dramaturgem vlastní koncertní řady „Bravo…“. V roce 2010 se stal zakladatelem a ředitelem Mezinárodních interpretačních kurzů Zábřeh „Hudba ve městě J. E. Welzla“, kde mj. vede cembalovou třídu.

aktuality

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za týden začíná festival Souznění. Letos s programem od Ledeckého přes Dřízgovou po světovou premiéru skladby v neobarokním stylu OSTRAVA 29. 11. 2023 –  Jubilejní už

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »

Anonce 2023

SOUZNĚNÍ 2023 25. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 6. – 10. 12. 2023 – Ostrava, Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice, Frenštát

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »