Komorní orchestr při kostele sv. Jana a Pavla v Místku

Komorní orchestr při kostele sv. Jana a Pavla v Místku je těleso, které v tomto děkanském kostele zajišťuje hudbu pro potřeby slavnostních bohoslužeb. Jeho členy jsou jak profesionální hudebníci, tak i amatéři, kteří mají k provádění duchovní a liturgické hudby blízko. Složení orchestru není stálé, mění se podle potřeb a instrumentace provozované skladby a jeho základ tvoří především smyčcové nástroje (1. a 2. housle, violoncello, popř. kontrabas). Tento základ pak bývá rozšířen o dechové nástroje (flétna, trubka aj.) a často také o tympány. Nedílnou součástí orchestru jsou varhany, s nimiž je většina děl prováděna.

Comments are closed.

  • Záštita na MF Souznění 2017:

    Biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka Městského obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Liana Janáčková, primátor statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michal Pobucký, DiS., starostka města Frenštát pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová, starosta obce Kunčice pod Ondřejníkem Ing. Tomáš Hrubiš a starosta obce Kozlovice Ing. Miroslav Tofel.

    Pořadatelem festivalu je hudební agentura Zdeny. Spolupořadateli jsou: statutární město Frýdek-Místek, obec Kozlovice SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz