AEREA Ensemble

Aerea Ensemble je komorní soubor, který se zaměřuje na interpretaci hudby historických období, a to zejména baroka a klasicismu. Soubor vznikl v roce 2013 během studií jeho zakládajících hráčů na JAMU v Brně. Členové ansámblu se intenzivně věnují studiu autentické interpretace staré hudby a absolvovali řadu mistrovských kurzů (například pod vedením Marka Štryncla, Jany Anýžové, Petera Zajíčka, Barbary Maria Willi nebo Martyny Pastuszky). 

Aerea Ensemble vystupuje na tuzemských i zahraničních pódiích. Soubor se představil například v rámci cyklu koncertů Česká hudba na zámcích Moravy a Slezska nebo v rámci komorního cyklu Janáčkovy filharmonie Ostrava, kdy mj. doprovodil světoznámého trumpetistu Reinholda Friedricha a cembalistku Barbaru M. Willi.

Vedoucím hráčem ansámblu je houslista Vojtěch Zajíc. Absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a JAMU v Brně. Pět let působil jako primárius smyčcového kvarteta Helcea, se kterým mj. uspěl na mezinárodní soutěži Leoše Janáčka v Brně. Je členem orchestru Musica Opavia, Janáčkova komorního orchestru a Janáčkovy filharmonie Ostrava. Od roku 2015 se věnuje hře na barokní housle. Spolupracuje s mnoha uznávanými soubory, jako je např. Collegium 1704, Ensemble Inégal, Czech Ensemble Baroque, Orkiestra historyczna (Katovice), Societas Incognitorum, Musica Figuralis nebo Collegium Marianum.

aktuality

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za týden začíná festival Souznění. Letos s programem od Ledeckého přes Dřízgovou po světovou premiéru skladby v neobarokním stylu OSTRAVA 29. 11. 2023 –  Jubilejní už

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »

Anonce 2023

SOUZNĚNÍ 2023 25. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 6. – 10. 12. 2023 – Ostrava, Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice, Frenštát

POKRAČOVAT VE ČTENÍ »