Gustáv Beláček a další hvězdní interpreti přinesli advent do Frýdku-Místku

Ve čtvrtek 8. 12. se v kostele sv. Jana Křtitele ve Frýdku-Místku sešla pestrá paleta vynikajících hudebníků více žánrů v programu nazvaném Hudba Vánoc bez hranic. Dramaturgicky jedinečný, působivý programový celek představil uznávaného basbarytonistu Gustáva Beláčka, známou mezzosopranistku Terézii Kružliakovou Babjakovou, skvělý Spectrum Quartett, netradičně znějící Trombitáše Štefánikovce z Nimnice a skvělého varhaník Waclawa Golonku z Polska. 
Gustáv Beláček je mezinárodní hvězdou klasické hudební scény, půvabná pěvkyně Terézia Kružliaková je uznávanou sólistkou Opery Slovenského národního divadla, Spectrum Quartett je skvělé houslové kvarteto, Waclawa Golonku zdobí mnohá ocenění a pozitivní recenze z koncertů po celém světě. Štefánikovci předvedli podle očekávání mistrovskou hru na unikátní pastýřské nástroje, včetně tzv. trombit a fujar.

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění nabízí ještě až do 11. prosince lákavou koncertní mozaiku hned v několika městech a obcích Moravskoslezského kraje, který je generálním partnerem festivalu. Vstupenky jsou ke koupi na webu festivalu (https://souzneni-festival.cz/VSTUPENKY/) nebo přímo na místě konání každého z koncertů.

další aktuality

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za týden začíná festival Souznění. Letos s programem od Ledeckého přes Dřízgovou po světovou premiéru skladby v neobarokním stylu OSTRAVA 29. 11. 2023 –  Jubilejní už

pokračovat ve čtení »

Anonce 2023

SOUZNĚNÍ 2023 25. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 6. – 10. 12. 2023 – Ostrava, Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice, Frenštát

pokračovat ve čtení »