V prosinci loňského roku proběhla v rámci Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel SOUZNĚNÍ 2019 veřejná sbírka na pořízení elektrického vozíku pro Jiříka Šrubaře.

Bohužel se na konci roku stav Jiříka prudce zhoršil a Jiřík zemřel. Celá částka, která se sešla v pokladničkách během festivalu Souznění 2019 (tj. 33 487,- Kč), zůstává dále na účtu Veřejné sbírky Charity Frenštát pod Radhoštěm, a to až do doby, kdy bude znám náhradní příjemce.

Rodině Jiříka vyjadřujeme upřímnou soustrast a zveřejňujeme dopis jeho maminky:

S velkým zármutkem a bolestí, která se nedá slovy vyjádřit oslovuji tímto všechny, kteří se snažili naši rodině pomoci – především Juráškovi. Díky Vám se vybrala částka, která by skutečně byla velkou pomocí a dalším a řádným krokem k tomu, aby se Jurášek mohl sociálně opět začlenit a to díky vhodného elektrického vozíčku. Nečekaně však došlo k vážným zdravotním komplikacím a Jurášek tento svět opustil. Možná si někteří ještě vzpomenete, když jsem se loučila s tím, že se opět za ním vracím do nemocnice kde jsem trávila u jeho postele každý den, že tu nádhernou energii, kterou jsem cítila a to díky Vám všem mám touhu předat jemu a že se těším, až jej obejmu, až mu budu vyprávět zážitek ze setkání, tu nádhernou sílu, soudržnost, kterou jsem vnímala. Medový betlém těšil nejen Jiříka, ale také personál, který se Jiříkovi věnoval. Měl čestné místo jak na pokoji Jiříka, tak pod vánočním stromečkem na daném oddělení. Ještě jednou Vám všem s hlubokou úctou děkuji.

 

Z výše uvedených důvodů celá vybraná finanční částka musí zůstat na účtu Charity Frenštát, ta s ni bude dále disponovat. Bude hledat náhradního příjemce. Informace píšu proto, že cítím, že by dárci měli mít informace, jak se postupuje. Přeji vybranému příjemci mnoho štěstí a ať mu dar přinese úlevu v nelehkém životě.

S přáním pokojných dní,

Ivana Šrubařová, maminka Jiříka.