Tisková zpráva – Mezinárodní adventní festival Souznění skončil, nabízí ale ještě koncerty na vlnách Českého rozhlasu a na dvou kanálech YouTube

OSTRAVA, 14. 12. 2022 – Víkendem plným zpěvu, připomínek adventních tradic a špičkových koncertů skončil program 24. ročníku Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění. Po dvouleté pauze dané pandemií letos festival znovu oslovil stovky diváků a posluchačů v přímém mezilidském kontaktu. „Na atmosféře to bylo velmi pozitivně znát, vstupenky na mnohé koncerty byly zcela vyprodány,“ zhodnotil ředitel a dramaturg festivalu Zdeněk Tofel.

Část festivalového dění si mohou lidé ještě užít díky vysílání Českého rozhlasu Ostrava a také na YouTube, přesněji na kanálech „Koncerty Českého rozhlasu“ a „Festival Souznění“.

Český rozhlas Ostrava odvysílá například sestřih koncertu Vánoce bez Hranic, na němž se publiku představili basbarytonista Gustáv Beláček, mezzosopranistka Terézia Kružliaková Babjaková, smyčcový Spectrum Quartett, Trombitáši Štefánikovci z Nimnice s fujarami a Wacław Golonka hrající na varhany a portativ.

Ve vánoční programové nabídce ostravského studia zazní i Radůza s kapelou a jejich pořadem S vánočním časem a Galakoncert se zastoupením vynikajících souborů Valašský vojvoda, Valášek, Chodský soubor Mrákov, Trombitáši Štefánikovci a skvělými Izabelou Jati, Otou Balážem a Terezou Kopáčkovou s Balage Band feat. Tereza.

Sestřih koncertů 24. ročníku Souznění bude vysílán v pořadech Českého rozhlasu Ostrava Muzikanti hrajte (po-út 18:00 hod.) a Ostravské folklorní kalendárium (pá 18:00 hod.). Speciální Galakoncert Souznění 2022 zazní letos na Štěpána, tedy 26. 12., v čase od 18:00 do 19:00 hod.

Na YouTube kanálu „Koncerty Českého rozhlasu“ si zájemci mohou užít energií a emocemi nabité vystoupení Cigánských Diablů z Bratislavy, kteří letos Souznění otevírali, a také Radůzu s kapelou. Kanál „Festival Souznění“ nabízí vícežánrové Vánoce bez hranic i velký Galakoncert.

Generálním partnerem MF Souznění byl Moravskoslezský kraj, hlavní partnery  statutární město Frýdek-Místek a obce Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice a Hukvaldy. 

 

Kontakty:
Dramaturg a ředitel MF Souznění

Zdeněk Tofel, tel. +420 604 245 814

Mediální zastoupení

Eva Kijonková, tel. +420 721 857 097, e-mail: eva.kijonkova@ek-media.com

další aktuality

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za týden začíná festival Souznění. Letos s programem od Ledeckého přes Dřízgovou po světovou premiéru skladby v neobarokním stylu OSTRAVA 29. 11. 2023 –  Jubilejní už

pokračovat ve čtení »

Anonce 2023

SOUZNĚNÍ 2023 25. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 6. – 10. 12. 2023 – Ostrava, Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice, Frenštát

pokračovat ve čtení »