Začíná MF Souznění. Unikátní festival otevírá David Koller

OSTRAVA, 8. 12. 2020 – V podvečer 9. 12. začíná už 22. ročník Mezinárodního festivalu Souznění. Uskuteční se za výjimečných okolností, které přinesla koronavirová pandemie. Souznění přesto bude a bude jedním z mála festivalů, které letos nezmizí z pomyslné mapy festivalového dění v ČR. Pětidenní program celého MF Souznění zahájí koncert Davida Kollera.

Autor mnoha dnes již klasických hitů a lídr legendární rockové skupiny Lucie vystoupí v přímém přenosu ve Studiu I Českého rozhlasu Ostrava. Koncert bude současně vysílán a bude také k vidění on-line na YouTube, na kanálu Koncerty Českého rozhlasu.  Zazní akustické verze největších Kollerových hitů, ve kterých ho doprovodí jeho kapela.

Lidé si mohou Český rozhlas Ostrava a YouTube kanál pohodlně naladit už v 18:00 hodin. Začátek úvodního koncertu MF Souznění je v 18:15. Předtím, v čase 18:00 až 18:15 hodin, posluchači na rozhlasových vlnách uslyší živé vystoupení kapely Čechomor, která hraje v rámci projektu „Česko zpívá koledy“. V 18:15 pak následuje jak na rozhlasových vlnách, tak už také na YouTube kanálu zahájení festivalu Souznění, kterého se ujme ředitel a dramaturg festivalu Zdeněk Tofel. Vzápětí navazuje koncert Davida Kollera.

MF Souznění bude letos poprvé v historii pětidenní. Současně se kvůli trvající pandemii covid-19 uskuteční převážně on-line. Přesto přivede do Moravskoslezského kraje hvězdy, jakými jsou generacemi obdivovaný houslista Václav Hudeček, zmiňovaný rockový fenomén David Koller či populární Albert Černý a Klára Vytisková. Významné místo v dramaturgii zaujímají folklorní seskupení. Letos například Bálešáci, Valašský vojvoda, Konopjan, Kapela Lipka a další. Poprvé se bude hrát pod okny seniorských domovů, poprvé budou řemeslníci součástí virtuálního adventního trhu. Mottem festivalu je letos příznačné: „Vzdáleni v prostoru, blízcí v prožitcích“.

Festival podporuje ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj. Záštitu nad celým festivalem převzal náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.   

YouTube kanály, které budou aktivní pro sledování živých přenosů koncertů:

Koncerty Českého rozhlasu a Festival Souznění

Více informací na www.souzneni-festival.cz,

mediální zastoupení Eva Kijonková, tel. +420 721 857 097,eva.kijonkova@ek-media.com                

další aktuality